2EZ9.1D5-TP datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    2EZ9.1D5-TP
  • Производитель
    MCC (Micro Commercial Components)
  • Описание
    MCC (Micro Commercial Components) 2EZ9.1D5-TP Mfr Package Description: ROHS COMPLIANT, PLASTIC PACKAGE-2 Lead Free: Yes EU RoHS Compliant: Yes Package Shape: ROUND Package Style: LONG FORM Terminal Form: WIRE Terminal Finish: MATTE TIN Terminal Position: AXIAL Number of Terminals: 2 Package Body Material: PLASTIC/EPOXY Technology: ZENER Configuration: SINGLE Case Connection: ISOLATED Number of Elements: 1 Diode Element Material: SILICON Power Dissipation Limit-Max: 2 W Polarity: UNIDIRECTIONAL Diode Type: VOLTAGE REGULATOR DIODE Working Voltage-Nom: 9.1 V Working Test Current: 55 mA Reference Voltage Tol-Max: 5 %